تبلیغات
من عمل الی الفرج """از عمل تا فرج""" of act to savior - بدحجابی!!!
 
من عمل الی الفرج """از عمل تا فرج""" of act to savior
"""از عمل تا فرج و عاقبت به خیری""" to hope savior of the world
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : محمد قدوسی تبار
سایت خبری تحلیلی
خبرگزاری آنا: هوا که کم کم گرم می‌شود، روسری‌ها و مانتوها کوتاه‌تر شده و آستین‌ها بالا زده می‌شود؛ اینگونه است که سر و کله بدحجابی تابستانه پیدا می‌شود، مناطق شمالی کشور نیز که همه ساله در ایام تعطیلات تابستان پذیرای تعداد زیادی از مسافران هستند در سواحل خود میزبان نوع دیگری از بدپوششی‌ها هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، هر سال که قدم‌های تابستان به شهر و دیارمان نزدیک می‌شود نیروی انتظامی نیز فعالیتش بیشتر می‌شود چرا که باید در کنار سایر وظایف خود گشت‌های امنیت اخلاقی را فعالتر از قبل و برخورد با بدحجابی را تشدید کند.

امسال نیز مانند روال گذشته نیروی انتظامی طرح برخورد با بدحجابی را کلید زده و پلیس پایتخت طرح تشدید برخورد با بدحجابی و بدپوششی در تفرجگاههای کوهستانی تهران را از 6 خرداد آغاز کرده است.

سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ چندی پیش گفته بود که بیش از یک هزار و 800 بوستان در شهر تهران وجود دارد که نیروهای پلیس کوهستان در بسیاری از آنها مستقر شده‌اند و هم‌اکنون وضعیت بوستان‌ها و کوهستان‌های اطراف تهران امن است و نیروهای پلیس نیز در این اماکن حضور دارند.

وی تاکید کرده بود که همزمان با آغاز فصل گرما ماموران پلیس کوهستان از عصر تا پاسی از شب در تفرجگاه‌ها و بوستان‌های کوهستانی حضوری پررنگ خواهند داشت و این مناطق را تحت پوشش قرار خواهند داد و در این طرح با زنان بدحجاب و افراد مانکن گونه برخورد می شود.

پلیس پایتخت چند هفته‌ای است که طرح‌های تشدید برخورد با بدحجابی و بدپوششی در میادین، مراکز خرید و پارکها و اماکن تفریحی، رانندگان و سرنشینان بدحجاب در بزرگراه‌ها و معابر درونشهری، سگ گردانی و ایجاد آلودگی صوتی را به مرحله اجرا گذاشته است که اجرای آن‌ها همچنان ادامه دارد.

سردار احمد روزبهانی رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا نیز با تاکید براینکه در زمینه برخورد با بدحجابی باید تمام دستگاه ها وارد عمل شوند، گفت: از سوی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای با ۳۷۰ بند که طی آن ۲۶ سازمان و وزارتخانه موظف به همکاری و همیاری برای کاهش بدپوششی در جامعه بودند با امضای رئیس جمهور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شد.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد فعالیت‌ها در زمینه عفاف و حجاب نیازمند کار فرهنگی است، اگر به جوانان فرهنگ اسلامی را بیاموزیم و آنان را به آگاهی برسانیم دیگر نیاز به حضور نیروی انتظامی به عنوان مهره آخر این فعالیت احساس نمی‌شود.

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا خاطرنشان کرد: در شرایطی که بسیاری از سازمان‌ها نسبت به مبارزه با بدحجابی بی‌توجه شد‌ه‌اند اما پلیس مأموریت ذاتی خود را فراموش نکرده و برخورد با این نوع جرم آشکار را در دستور کار قرار داده است.

طرح دریا از ۱۵ خرداد اجرا می شود

رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا با بیان اینکه در بحث دریا مطالبات زیادی از سوی مردم و مسئولان استان‌های گیلان، مازندران و گلستان خصوصاً استان های مازندران و گلستان داشتیم، از اجرای طرح دریا از ۱۵ خرداد تا آخر شهریورماه در استان های مزبور و حضور پررنگ پلیس در این طرح خبر داد.

سردار روزبهانی یادآور شد: سال گذشته به صورت ویژه طرح دریا با حضور پررنگ پلیس از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری به اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه با توجه به کار میدانی پلیس؛ نسبت به سال های گذشته حدود ۵۰ درصد بهبود وضعیت داشتیم از افزایش ۳۵ درصدی رضایتمندی مردم بومی استان های مازندران، گلستان و گیلان خبرداد.

رئیس پلیس امینت اخلاقی ناجا درباره نظارت بر ویلاهای اجاره ای در استان های شمالی گفت: پلیس اماکن در استان های شمالی به صورت فعال بر ویلاها نظارت دارد.

سردار روزبهانی با بیان اینکه اجاره دهندگان ویلاها از سوی پلیس اماکن موظف به پوشیدن لباس های شبرنگ شدند، گفت: پلیس در جلساتی از مالکان ویلاها خواست تا ویلاهای خود را مطابق چارچوبی اجاره دهند.

به گزارش آنا، تمام تلاش ها برای برخورد با بدحجابی صورت می‌گیرد اما گویی هیچ آبی بر روی این آتش ریخته نمی‌شود و بازهم همان آش و همان کاسه پابرجاست.

با وجود راه اندازی گشت‌های امنیت اخلاقی و برخورد با بدحجابی در تفرجگاه‌های کوهستانی، ‌داخل شهر و سواحل دریا همچنان افکار عمومی شاهد وضعیت نامناسب پوشش در سطح جامعه است، این موضع شاید تلنگری باشد بر اینکه در زمینه فرهنگی برای اصلاح بدپوششی دستی خالی داریم.

تا زمانی که لباس مناسب به همراه معیارهای اسلامی در اختیار جوان ایرانی نباشد؛ تا زمانی که مانتوهایی با آستین کوتاه در ویترین فروشگاه‌ها خودنمایی کند چگونه می‌توان با برخوردهای سلبی برای اصلاح بدپوششی گام برداشت؟

اجرای دستورالعمل پوشش دانشجویان از اول مهر


اجرای دستورالعمل پوشش دانشجویان از اول مهر

فرهیختگان آنلاین: قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی اعلام کرد: دستورالعمل پوشش دانشجویان ابلاغ شده و اول مهر ماه سال جاری اجرایی می شود. امیدواریم با اجرای این مصوبه زمینه مناسبی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاهها ایجاد شود.

به گزارش مهر، علیرضا افشار در مورد برنامه های ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گفت: این برنامه ها در عرصه های آموزشی، فرهنگ و هنر، رسانه و تبلیغات شهری با قوت دنبال می شود.

وی در مورد اظهارات اخیر علی مطهری نماینده مجلس که گفته بود نباید موضوع عفاف و حجاب را سیاسی کرد گفت: راهبردها و راهکارهای حجاب و عفاف به تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی رسیده است و مطابق آن مصوبات اقدامات فرهنگی در اولویت برنامه ها قرار دارد.

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی از تشکیل ستاد صیانت از حقوق شهروندی در تمامی سازمانهای دولتی خبر داد و افزود: برنامه های گسترده ای در دو بخش درون سازمانی و برون سازمانی در موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تدوین و اجرایی شده و برای اجرای صحیح آن بازرسیهای مکرر از سازمانها در حال انجام است.

درخواست از مجلس نهم برای تصویب بودجه طرح عفاف و حجاب

وی در مورد دلایل عدم اعتبار برای برنامه ریزی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در کشور گفت: مجلس از سال ۸۴ تا ۸۹ بودجه لازم را برای اجرای این طرح تامین نکرد و همین موجب عقب افتادگی طرح شد. برای همین از مجلس نهم می خواهیم تا با تصویب این بودجه وزارت کشور را در اجرای طرح عفاف و حجاب کمک کنند.

دستورالعمل پوشش دانشجویان از اول مهر اجرایی می شود

دبیر ستاد مرکزی صیانت از حقوق شهروندان با اشاره به نتایج آخرین بازرسی و ارزیابی عملکرد ۲۶ دستگاه اجرایی و نهادهای عمومی گفت: موفق ترین دستگاه در اجرای طرح عفاف و حجاب وزارت آموزش و پرورش بوده که ۵۰ درصد وظایف مصوب را اجرا کرده است. بعد از آموزش و پرورش وزارت علوم رتبه دوم را دارد که با تصویب و ابلاغ ۱۹ محور اقدامات شورای فرهنگی دانشگاهها اقدامات خوبی انجام داده که دستورالعمل پوشش دانشجویان یکی از مهمترین این مصوبات است که از اول مهر ماه اجرایی می شود. امیدواریم با اجرای این مصوبه زمینه مناسبی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاهها ایجاد شود.

تلاش نیروی انتظامی در مبارزه با فساد کافی نیست

سردار افشار از صدا و سیما و وزارت ارشاد خواست در اجرای مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی تلاش بیشتری کنند. همچنین تلاش نیروی انتظامی را در برخورد با باندهای فساد و فحشا، زنان خیابانی و شرکتها و صنوف متخلف که نقش اصلی را در ترویج بدحجابی و فساد اخلاقی می کنند ناکافی دانست.

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی شرط توفیق همه دستگاهها در اجرای این طرح را اجرای کامل مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد و افزود: دستگاهها باید در برون سپاری برنامه ها و مشارکت دادن مردم و موسسات غیردولتی اقدام کنند چرا که مطالبه عموم مردم برای رعایت فضائل اخلاقی و فرهنگ عمومی به ویژه حجاب و عفاف پشتوانه مسئولان اجرایی خواهد بود.

+ نوشته شده در  91/03/20ساعت   توسط خبرنگار  |  آرشیو نظرات

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 ساعت 19 و 28 دقیقه و 39 ثانیه
Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed!
Very helpful information specially the last part :) I
care for such information a lot. I was seeking this particular information for a very long time.

Thank you and good luck.
سه شنبه 14 شهریور 1396 ساعت 20 و 52 دقیقه و 24 ثانیه
I couldn't resist commenting. Well written!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :